חפלה הפקות
Get Adobe Flash player
חינה > תלבושות לחינה

תלבושות לחינה

טקס החינה הוא טקס עשיר בפולקלור. בחפלה הפקות מקשטים ומעצבים את האולמות המארחים טקסי חינה שמעוטרים ומקושטים במיטב המסורת המרוקאית, החל בקירות האולם עצמו, וכלה בקישוט השולחנות, הרהיטים ושילוב אלמנטים רבים ומגוונים המעניקים לאירוע את הצבעים והאווירה המתאימה. עם זאת, הנושא החשוב ביותר בכל טקס חינה הוא נושא התלבושות, ולשם כך, ניתן לשכור תלבושות המוצעות על ידיינו.

ניתן לחלק את תחום תלבושות לחינה לשלושה: התלבושות המיועדות לחתן ולכלה, התלבושות המיועדות לאורחים, תלבושות חינה המיועדות לחתן בר המצווה, שכן בעדות מסוימות מקובל לחגוג את טקס החינה גם בחגיגת בר מצווה.

תלבושות לחתן ולכלה

על החתן והכלה להתבלט במהלך טקסי החינה, ולשם כך מייעדים מעצבי תלבושות לחינה מחלקות שלמות העוסקות בהכנה ועיצוב של תלבושות חינה ולחתן ולכלה. אם נדייק, הרי שלמעשה, ההשקעה ברובה מיועדת לבגדי הכלה כמובן, בגדי החתן תואמים לבגדי הכלה – כאשר המטרה היא להעניק לה את המראה הזוהר האוטנטי, ויחד עם זאת לאפשר לה להתנועע בקלילות ובנוחות על רחבת הריקודים. תלבושות לחינה לחתן ולכלה יתאפיינו במראה זוהר ובצבעים עשירים, לרוב על בסיס אדום, ורוד, ירוק או כתום, כאשר אל הבגדים עצמם יתלוו תכשיטים צבעוניים וססגוניים, ועל ראשו של החתן נהוג לחבוש תרבוש מרוקאי מסורתי.

תלבושות לחינה – האורחים

בטקסי החינה, נהוג להלביש גם את האורחים בכפתנים ססגוניים ועשירים בצבע. הדגש העיקרי בהכנת תלבושות לחינה המיועדים לאורחים יהיה על נוחות הלבישה, שכן האורחים עצמם בדרך כלל לא יגיעו מביתם עם התלבושות כמובן, אלא ילבשו אותם על גבי בגדיהם. על כן, מדובר בכפתנים במידות גדולות לרוב, אשר יוכלו בקלות להחליק על גבי בגדיהם של האורחים, ולאפשר להם לרקוד בקלות ולהתמזג באווירת הפולקלור הצבעונית והססגונית. גם כאן ישנו ענף שלם של תכשיטים וכובעים המיועדים לקהל האורחים החוגג עם הזוג, אשר ישלימו את האווירה ואת ההופעה.

תלבושות לחינה בר מצווה

כמוזכר, בעדות מסוימות ובפלגים מסוימים נהוג לחגוג אירועי חינה גם לקראת בר מצווה. העיצוב והפולקלור של אירועי חינה לבר מצווה זהים למעשה לפולקלור של חינה לפני חתונה, על כן בגדי האורחים יהיו זהים לבגדי האורחים לחינת חתונה, עם זאת, בגדי חתן בר המצווה זוכים ליחס מיוחד, הן בבחינת מידתם והן בעיצובם. חתן בר המצווה יולבש לבן מעוטר בזהב לרוב, ועל ראשו – תרבוש ססגוני תואם, מעוטר אף הוא ברקמות זהב ססגוניות.