חפלה הפקות
Get Adobe Flash player
חינה > חינה מרוקאית

חינה מרוקאית

חינה מרוקאית עם תלבושות
חינה החתן והכלה
אוהל חינה מרוקאית
אורחים בחינה מרוקאית
חינה חתן וכלה על אפיריונים
חינה על הידיים
חינה מרוקאית עם חתן וכלה נישאים
תלבושות לחינה מרוקאית
חינה מרוקאית עם לוקום על הידיים

העדה המרוקאית, היא ללא ספק העדה המזוהה ביותר עם טקסי החינה. למעשה, התלבושות והמאכלים המוגשים בכל טקס חינה אשר אינו מבוסס על מוצא עדתי אחר – הם ממוצא מרוקאי, ואם נבקש לחגוג טקס חינה מסורתי מבלי שנשתייך אל עדות המזרח ויוצאי צפון אפריקה, הרי שיוצע לנו טקס חינה מרוקאית כאלטרנטיבה ראשונה.ואכן, טקס חינה מרוקאית הוא טקס עשיר בפולקלור, צבע ומאכלים עשירי טעם אשר המבקשים ליהנות מטקס חינה כהלכה ויבחרו בו, בוודאי שלא יתאכזבו. אם כן מה כולל טקס חינה מרוקאית? כיצד נהוג לשמח את החתן והכלה במהלך הטקס? המשיכו לקרוא בכדי להכיר לעומק את שלביה של חינה מרוקאית, כך שבמידה ותבחרו לקיים את הטקס המסורתי המשמח והפולקלוריסטי, תדעו לקראת מה לצפות…

חשוב לדעת שיש לנו סטודיו לחינה ענקי שבו אפשר לראות תצוגה מרהיבה של עיצובים רבים לחינה ושלל תלבושות ואביזרים, אנו ממליצים לכם לקפוץ אלינו לביקור. השאירו את הפרטים שלכם או טלפנו אלינו עכשיו.

הובלת החתן והכלה אל מרכז האירוע

   

אחד מהשלבים השמחים ביותר במהלך טקסי חינה מרוקאית, הוא הובלת הזוג אל מרכז האירוע. הזוג אשר הולבש במיטב המחלצות המרוקאיות עתירות הפולקלור הכוללות כפתנים מרוקאיים ססגוניים, כתרים וזרי פרחים, תרבושים מסורתיים ועוד, מובל על גבי מרכבה מקושטת ומעוטרת בסגנון המרוקני או אפיריונים הנישאים על כתפי חבריהם אל מרכז האירוע, שם יתקיים טקס החינה עצמו. את הזוג ילוו נגנים מרוקאיים, והאורחים אף הם יצוידו בתופי מרים ובדרבוקות בכדי לשמח את הזוג העומד להינשא.

טקס החינה עצמו

בכל הגוונים והסגנונות של טקסי חינה, וכמובן גם בטקס חינה מרוקאית, מגיע השלב של צביעת ידי החתן, הכלה והאורחים בתערובת החינה. תערובת החינה עשויה מצמח הכופר, לו מיוחסות סגולות רבות בהן פרנסה טובה, פריון ואריכות חיים, כאשר במהלך טקסי חינה מרוקאית נצבעת ידם של החתן והכלה ושל האורחים בתערובת, בצורה של מטבע – כסימן למזל ופרנסה טובה. צבע החינה עמיד ברחיצה במשך מספר ימים, מה שמשאיר מזכרת נחמדה מהאירוע לאורך התקופה ועד להתפוגגותו.

הסעודה

השלב הבא בטקסי חינה מרוקאית, הוא כמובן שלב הסעודה. האוכל המוגש לאורחים כולל את מיטב המאכלים והתבשילים של בני העדה המרוקאית הידועה במאכליה, כאשר המאכלים המושקעים ביותר והמגוונים ביותר המוגשים לאורחים הן העוגות והעוגיות המרוקאיות המפורסמות בטעמן הערב. חפלה הפקות מציעים לאורחים הכנה והגשה של עוגות ועוגיות מרוקאיות במיוחד למטרה זו.